קורס בריאות הנפש לאשה

קורס בריאות הנפש לאשה

טיפול אינטגרטיבי בהריון, לידה והורות ראשונית

נפתח מחזור נוסף!

קורס הכשרה מלא בפסיכותרפיה בין אישית IPT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT

 

חוויות ממשתתפות הקורס (מפורסם בהסכמתן):

שרון היקרה, תודה רבה על קורס מרתק וחוויית למידה נעימה ומאפשרת.  הצלחת ליצור את השילוב המופלא של העברת חומר הלימוד בצורה מקצועית ומאורגנת, יחד עם תחושת אינטימיות, אשר אפשרה לחברות הקבוצה לשתף בתכנים אישיים – מה שמאוד תרם לשיעורים. מרגישה שלמדתי ונתרמתי רבות ואשמח להעמיק את ידיעותיי בתחומי הלימוד בהמשך הדרך. המון תודה, אירית יעקבי (פסיכולוגית קלינית)

רוצה להודות לכולכן על חוויית למידה באווירה אינטימית, מפרה ונעימה. היה מלמד מאד לשמוע משדות העבודה של כל אחת מכן ומקווה שעוד ניפגש בהמשך הדרך המקצועית 🙂 ולך שרון, תודה על קורס מרתק, ששילב המון מעבודת השטח שלך והכניס אותנו לתוך מעמקי העבודה הטיפולית בצורה מקצועית ומעניינת! ותודה על האווירה הפתוחה שיצרת שאפשרה לשתף מחוויותינו (לירון אהרוני, פסיכולוגית בהתמחות קלינית)

רציתי לומר לכן שהיה מאוד נעים בחברתכן ותודה לך שרון יקרה על קורס מרתק, מעשיר ומעורר מחשבה ורצון להמשיך עם החומרים והגישה. בהצלחה לכולן בהמשך הדרך המקצועית. מיכל בנטוב (עובדת סוציאלית

תאור הקורס:

הקורס יתמקד במעגל הפריון סביב הריון ולידה. החל בהחלטות לגבי הורות, ניסיונות להרות או טיפולי פריון, הריון, לידה והורות ראשונית. תקופה זו במעגל הפריון היא ייחודית בהשפעתה על האישה והטיפול בנשים בתקופה זו צריך לקחת בחשבון מספר גורמים ובהם: רצונות, ציפיות וסביבה תרבותית וחברתית, איכות הקשר עם התינוק, נחיצות הטיפול ודחיפותו, הקשר הזוגי ומערכת התמיכה, מצב רפואי, שינויים התנהגותיים ועוד.

משתתפי.ות הקורס יצאו עם ידע מעמיק בטיפול בנשים בתקופת ההריון ואחרי לידה. הקורס יכלול בין היתר תאוריות

מרכזיות להבנת המעבר לאמהות, הבנה של השינויים הנפשיים הרבים במהלך ההריון ואחרי הלידה והשפעתם על האשה, הזוג והמשפחה. התמודדות עם הפלות, לידה שקטה, לידה טראומטית; היכרות וטיפול בהפרעות נפש שונות במהלך ההיריון ואחרי הלידה כולל OCD, טוקופוביה, דיכאון, חרדות; זיהוי, מניעה וגורמי סיכון; הבנה של השפעת ההפרעות על העובר, התינוק והמשפחה; טיפול IPT המותאם לצרכי האישה ואינטגרציה עם CBT, מיינדפולנס וטיפול דינאמי.

 

הקורס מתאים לנשות ואנשי מקצוע בעלות רישיון טיפולי (כולל רופאות ואחיות) או מטפלות בעלות הכשרה מלאה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. הקורס כולל 30 שעות אקדמיות ויכלול חלק תיאורטי ומעשי, המחשה באמצעות סרטונים, תיאורי מקרה והתנסות. מתוכם 16 שעות אקדמיות של פסיכותרפיה בין אישית IPT (קורס מלא – LEVEL A). בסיום הקורס, ניתן יהיה לקבל הדרכה להשלמת ההכשרה בפסיכותרפיה בין אישית IPT. בעלות רישיון טיפולי יוכלו בהמשך להגיש בקשה למומחיות מטעם החברה הבינלאומית לפסיכותרפיה בין אישית ISIPT (בכפוף להנחיות שלהם).

 

הקורס יועבר בקבוצה קטנה ואינטימית, החל ב5 לאוקטובר 9:00-12:45 בזום.

מועדי הקורס:

5.10 – מצבים רגשיים בהריון ואחרי לידה ומבוא לפסיכותרפיה בין אישית

12.10 – טיפול בדיכאון בהריון ואחרי לידה IPT

19.10 – טיפול בדיכאון בהריון ואחרי לידה IPT

26.11 – טיפול אינטגרטיבי באבל בעקבות לידה שקטה והפלה

2.11 – טיפול אינטגרטיבי באוסידי בהריון ואחרי לידה

9.11 – טיפול אינטגרטיבי בטוקופוביה, טראומה מלידה וחרדות

 

הקורס יועבר על ידי ד"ר שרון בן-רפאל, פסיכולוגית קלינית מומחית, חוקרת בכירה בבריאות הנפש לאשה, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי (איכילוב). מטפלת בתחום בריאות נפש האשה משנת 2005 ומעבירה הכשרות בפסיכותרפיה בין אישית משנת 2012. מומחית בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול דינאמי ובפסיכותרפיה בין אישית, מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית, מפתחת פרוטוקולים טיפוליים מותאמים לנשים בהריון ואחרי לידה. מרצה בארץ ובחו"ל בנושאים של הריון ולידה, מעבירה הכשרות במוסדות רפואיים, מרצה בקורס "בריאה" בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א ובמגמה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי בתוכנית הישראלית להכשרה ב-CBT. ממקימי הקבוצה הישראלית לפסיכותרפיה בין אישית וחברת ועד, מוכרת כמדריכה בחברה הבין לאומית לפסיכותרפיה בין אישית (ISIPT) ובאיט"ה.

עלות הקורס 2800 ₪ (2400 למתמחים.ות) דמי הרשמה 100 ₪ עד 30.8  הרשמה במייל sharon.benrafael@gmail.com